top of page
Dzieci na parapecie

Okenné parapety

Parapety sú neodmysliteľnými doplnkami okien. Keď sa už zákazník rozhodol o výbere okien, stojí pred ďalším výberom a to výberom parapetov, čo tiež nie je jednoduchá záležitosť. Parapeta je ako bodka nad "i" pre každé nové a pekné okno. Odporúčame Vám prehodnotiť tento nákup a predstavujeme vždy všetky dostupné produkty v našej ponuke, ktorá by nemala uniknúť pozornosti nášho zákazníka, aby si mohol vybrať to, čo sa mu hodí aj ako dekoratívny a vkusný doplnok domu či bytu. V našej ponuke nájdete niekoľko druhov vnútorných a vonkajších parapetných dosiek. Odporúčame Vám, aby ste sa zoznámili s touto časťou našej ponuky.

Plastovy
Plastové parapety

V modernom zariadení domov a bytov čoraz častejšie slúžia vnútorné parapety ako dodatočné police, priestor na črepníkové kvety, alebo na vystavenie rôznych drobností. Aby parapety mohli plniť túto funkciu, musia byť nielen estetické, ale aj odolné voči poškodeniu a trvácne. 

mdf

Parapety MDF

Parapety z MDF predstavujú  kvalitný produkt na báze dreva,  vyrábaný spojením  jemných drevených vlákien a pridaním lepiacich a tvrdiacich organických zlúčenín, ktoré sa pri vysokom tlaku a teplote lisujú. 

hlinikovy

Hliníkové parapety

Vonkajšie hliníkové parapety sa vyznačujú veľmi vysokou tuhosťou (hrúbka hliníkového plechu 1,1 -2,0 mm) a odolnosťou voči poškodeniu. Môžu byť vyrobené obvyklým spôsobom (ako plechové) alebo v exkluzívnej verzii ako imitácia tehly (dekoratívne drážky symetricky usporiadané po celej dĺžke).

Aglomramur

 Parapety Aglomramor

Len málo z našich zákazníkov rekonštruujúcich domy, alebo stavitelia domov sú si vedomý toho, že cena talianskeho konglomerátu je nižšia ako cena drevených parapetov a porovnateľná s cenou plastových parapetov. 

plechovy

Plechové parapety

Parapety sú vyrobené z oceľového plechu, pozinkované, potiahnuté prvotriednymi polyesterovými lakmi typu: Coroflex, Antislip (dokonale chráni plech proti korózii mnoho rokov). Okrem toho ponúkame našim zákazníkom ochranu proti poškodeniu pri preprave a montáži, čo je ochranná fólia.

bottom of page